A hallásról
A hallásunk drága kincs!
A fül a legbonyolultabb szervek egyike. Felfogja a levegőben terjedő rezgéshullámokat, melyeket az agyunkban átalakít hangokká, kontrollálja egyensúlyunkat és segít meghatározni a körülöttünk levő világot.
A hallóképességünk, illetve annak a hiánya kihatással van az életünk szinte minden területére.
A fülünkkel hallunk, az agyunkkal értünk. A fül az egyetlen olyan érzék/érzékelő-szerv, amely képes a hanghullámokat átalakítani elektromos impulzussá.
A madarak már nem énekelnek?
Öt 40 és 60 év közötti emberből minimum egynek hallásproblémája van. Meglepő, hogy a legtöbben nem is tudnak erről. Problémáikat és nehézségeiket legtöbbször valami másnak tulajdonítják.
Ha már egy ideje nem hallotta a madarakat énekelni, lehetséges, hogy Önnek hallásproblémája van. Természetesen azt is gondolhatja, hogy ez nem olyan dolog, ami miatt aggódnia kellene. Bármilyen enyhe is az Ön halláskárosodása, az időben megtett lépések nagyban javítanak az életminőségén.
Hogyan védheti hallását?
A megelőzés fontosabb, mint a kezelés. Becslések szerint a világ népességének 10%-a szenved valamilyen fokú halláskárosodásban.
Ezeknek az embereknek az egyharmada olyan túlzott zajártalom miatt szenvedett halláscsökkenést, ami elkerülhető lett volna. A halláskárosult emberek száma évről-évre növekszik. Ennek oka leginkább az, hogy egyre több és hangosabb zajforrásnak tesszük ki magunka (zenehallgatás, gépzajok, közlekedés zaja, stb.).